Ploty na klíč

Posted in Materiál

Pokud chcete plot a nemůžete se rozhodnout, jaký plot zvolit, můžete spolupracovat s firmou, která se o vše postará. Ploty na klíč jsou běžnou praxí, kterou využívá řada lidí, která nemá čas řešit jaký plot postavit a vůbec ho stavět. Vybrat si můžete z několika typů plotů:
Živý plot, kde si můžete vybrat křovinu, dokonce i jehličnan či popínavou rostlinu, ovšem na plot si ještě chvíli počkáte.
Další a velice oblíbenou variantou jsou kamenné ploty, kdy se do pletiva nasype kamenní. Působí vzhledně až přírodně, má dlouhou životnost a stavba netrvá dlouho.
Pokud tedy chcete nechat plot na odbornících, využijte ploty na klíč.

Bez potrubí by byl těžký život

Posted in Materiál

Potrubí. Poměrně nudné téma. Ale co bychom dělali bez potrubí? Dovedete si to představit? Vždyť bychom neměli splachovací záchody ani klimatizaci. Ale to jsou „jen přežitky“. Voda by se nedostala tam, kam je potřeba a museli bychom chodit pro vodu či jiné věci k potůčku. Bez potrubí bychom museli topit dřívím jako nějací divoši. Takže nakonec mi tohle téma přijde docela zajímavé.

Bazén ven nebo dovnitř?

Posted in Zahrada

Horké téma pro letní nákupy jsou v posledních letech venkovní bazény. Každý chce mít svůj komfort na své zahradě, ale celá věc není jen záležitost nákupu a montáže. Musíte brát také v potaz náklady na provoz a celkovou využitelnost. Pokud se rádi čvachtáte i v zimě, bazén je ideální nainstalovat dovnitř domu. Jestliže se ale rádi jen tak válíte na sluníčku u vody, venkovní bazén je to pravé. Ideální je spojení se zastřešením. Zde ale riskujete, že se vám voda příliš oteplí a v horkých dnech je po osvěžení. Populární jsou v dnešní době nerezové bazény, které se dají rychle zrealizovat a mají dlouhou životnost. Z interiérových bazénů se začínají prosazovat keramické.

Ploty na zahradu

Posted in Zahrada

Pokud jste si koupili domeček a máte u něj i zahradu, určitě budete muset přešit plot. A proto, abyste měli pořádně zamotanou hlavu, vám přinášíme přehled několik typů plotů.

  • Živý plot

Pokud máte rádi přírodu, pak je pro vás živý plot nejlepším řešením. Nemusíte si vybrat jen křovinatý živý plot, můžete do něj zasadit i jehličnany, popínavé rostliny a dokonce i kvetoucí rostliny. Živé ploty se navíc jednoduše udržují. Ovšem musíte si chvilku počkat, až bude vysoký tak, jak byste chtěli.

  • Plastový plot

Plastové ploty připadá v úvahu, pokud chcete ušetřit a zároveň jej prakticky udržovat. Plast je snadno omyvatelný, takže nebudete mít tolik práce. Na výběr máte z recyklátu nebo z PVC, kde najdete i imitaci dřeva.

  • Dřevěný plot

Tento materiál stále hraje prim mezi ploty. A to proto, že se dá snadno tvarovat a upravovat podle vašich individuálních představ. Můžete jej mít ze smrkového, borovicového nebo modřínového dřeva. Ale také exotické dřeviny nezůstávají pozadu, ovšem tam už je rozhodovací faktor cena.
Kamenný plot
Tyto ploty jsou velmi moderní a stávají se velmi oblíbenými. Ocelové dílce, drátěné opory vyplněné kameny jsou často populární díky své pevnosti a trvanlivosti. Také jsou velmi jednoduché na stavbu. Často se na ně vysazují různé popínavé rostliny.

  • Drátěný plot

Tato varianta je asi nejlevnější mezi všemi druhy plotů. Většinou se používají v průmyslových oblastech, v lese a na velké pozemky. Stavba je rychlá a jednoduchá.

  • Kovaný plot

Tento plot si zachovává své příznivce napříč generacemi. Díky svému materiálu a krásným ladným křivkám působí velmi elegantně a je tak moderní v každé době. Navíc pokud máte kvalitní kovaný plot, je téměř bezúdržbový. Ovšem pokud nechcete, aby vám někdo koukal do zahrady, budete ho nakonec muset stejně zkombinovat například s živým plotem.

I vaše ratolest chce mít na zahradě vlastní dětské hřiště

Posted in Zahrada

Dětská hřiště Brno

Máte děti, ale nemáte čas s nimi každý den chodit na veřejné dětské hřiště? Je dětské hřiště od vašeho domova daleko, a tak je nechcete pouštět samotné? Alternativním řešením, které nabízí dětská hřiště Brno, je vybudování dětského koutku právě na vaší zahradě za domem. Pojďme se podívat, proč pro vás bude dětské hřiště přínosem.

Vložkování komínu - je potřeba?

Posted in Rekonstrukce

Spousta lidí se rozhodla pro renovaci svého starého komínu, který je starší než 20 let. A protože je nutné komín kontrolovat na pravidelných revizích, které jsou určené zákonem z roku 1981, tak staré komíny často neprošly touto kontrolou. A to většinou z důvodu, že se pravidlené kontroly neprováděly až tak pravidelně, takže komíny bývají ve špatném technickém stavu a hrozí poškození celé konstrukce. A jak ušetřit a zrenovovat komín za menší peníze? Máme pro vás řešení - vložkování komínů!

vložkování komínů