Dřevěný materiál jedině od Lišky

Posted in Materiál

Společnost Dřevoobchod Liška, který disponuje dvěma prodejnami v Lužné a ve Zlíně, patří mezi dodavatele kvalitního dřevěného materiálu za přívětivou cenu. Společnost zajištuje vlastní rozvoz v okolí těchto prodejen a navštívit je můžete každý den.

plotovky

V sortimentu této společnosti najdete mimo jiné i plotovky a palubky. Obojí je vyráběné z kvalitního smrkového, modřínového nebo borovicového dřeva. Převážně plotové latě se těší všeobecné oblibě. Vybrat si můžete z několika typů – seřízlé, střechovité, zkosené, šikmé, rovné, seřízlé do oblouku a další. Plotovky si můžete také nechat natřít na požadovanou barvu, případně si je natřít svépomocí.

K čemu slouží tlaková nádoba?

Posted in Zahrada

Obecně platí, že tlaková nádoba je zásobník, který byl navržen pro provoz vyššího tlaku. Pravidelná kontrola a údržba nádob je velmi důležitá, aby nedošlo k prasklinám nebo jinému poškození. Při zanedbání může docházet k úniku a tak hrozí potencionální zdravotní a bezpečnostní rizika. Bezpečnou konstrukci, montáži, provozem a údržbou v souladu s příslušnými předpisy a normami vykonávají různé společnosti. Výběr spolehlivé společnosti na tlakové nádoby Zlín jistě nabízí a můžeme tak bezstarostně svěřit naši bezpečnost profesionálům.

Příhradové vazníky a kde je najdeme

Posted in Rekonstrukce

Příhradové vazníky jsou více a více využívány při realizacích rodinných domů. Najdeme je také i v takových odvětvích staveb, jako jsou například sportovní a průmyslové haly, ve výrobních a skladovacích prostorech, při nástavbách plochých střech a i při všemožných rekonstrukcích. Oproti klasicky vázanému krovu mají střešní příhradové vazníky několik nezaměnitelných výhod. Mezi ty lze zařadit úsporu řeziva. Ta se pohybuje v některých případech až na 40 %, což lze opravdu znát. Tím se také dostáváme k příznivější ceně, která se projeví hlavně při jednoduchém tvaru střechy.
Pokud však chceme, jsou příhradové vazníky tvarově variabilní a můžeme tak složit konstrukci téměř libovolného tvaru. Navíc až do 30 m rozponu bez podpory.
Tak co, zaujaly vás příhradové vazníky?

Zkombinujte výhody různých typů kamen

Posted in Materiál

Jednoduché, efektivní a poměrně levné řešení vytápění vašeho bydlení jsou akumulační kamna. Ovšem problém nastává, pokud necháte kamna vyhasnout, třeba když jste v zaměstnání nebo jezdíte do stavení pouze občas (na chalupu apod). Pak musíte kamna znova roztápět a tento proces může trvat i několik hodin. Proto je nutné udržovat teplo konstantně. Nejlepší řešením, pokud s tímto máte problém, jsou kombinované kamna. Takováto kamna umějí na jednu dávku dřeva topit až 24 hodin bez nutnosti přikládání a umí topit téměř okamžitě po zprovoznění. Vlastně se jedná o kombinaci teplovzdušných a akumulačních kamen.

Dřevo je všestranně využitelné

Posted in Nábytek

Dřevo můžete použít k mnoha účelům a stále je praktickým materiálem ve stavebnictví. Například k výrobě teras, podlah či dveří jak interiérových tak exteriérových. Navíc je dřevo nezávadné, takže i splňuje hygienické předpoklady. Pro dřevo jsou charakteristické vlastnosti jako pevnost, dlouhá životnost a vysoká kvalita. Navíc má i estetické vlastnosti. Jak vidíte, najdete samé klady. Ze dřeva se vyrábí třeba palubky, které používají jako obkladový materiál nebo také na podlahy. Ze dřeva se samozřejmě vyrábí i nábytek, dveře, komody apod.

Příhradové vazníky a jejich využití

Posted in Rekonstrukce

Rekonstrukci střechy je nutné věnovat velkou pozornost. Tento typ rekonstrukce patří k velmi žádaným službám, ale to se není čemu divit. Skrze staré střechy proniká do domu vlhko a zima. Nové typy střech se pak staví na vazníkové konstrukci. Příhradové vazníky mají spoustu výhod a široké uplatnění. Přečtěte si, proč se dnes používají vazníky častěji, než klasické krovy.

Hlavním důvodem, proč stavební firmy sahají právě po příhradových vaznících, je nízká cena. Díky vazníkové konstrukci se ušetří až 40 % dřeva, a tak je cena rekonstrukce střechy mnohem nižší. Jedná se o moderní a úspornou technologii, která má široké uplatnění. V praxi se setkáte s vazníky střešními, stropními, nosnými rámy a podobně. Je možné tuto konstrukci použít na libovolný tvar.

Ale vazníky se nepoužívají pouze na střechách rodinných domů. Velmi často jsou instalovány v supermarketech, obchodech, bytových domech, skladech atd.  

Vyberte si markýzu pro vás

Posted in Zahrada

Plánujete zkrášlit svůj dům, zahradu a zároveň si udělat příjemné posezení v podobě zastřešené terasy? Markýzy jsou velmi oblíbeným prvkem, který vám poskytne úkryt před deštěm nebo sluníčkem. Můžete si vybrat z několika typů, barev i systémů konstrukce podle vašich představ a možností.