Na střeše záleží!

Posted in Rekonstrukce

Střecha je část domu, bez které není dům obyvatelný. Historie stavění střech sahá až několik tisíc let před naším letopočtem.

Sedlový neboli šikmý tvar střechy je nejstarší známou podobu střechy a zároveň podobou nejjednodušší.

Při stavbě střechy je třeba zvážit, jaký typ konstrukce budeme chtít používat. Nabízí se klasické krovy nebo vazníky. Vazníky jsou cenově dostupnější a jejich montáž je poměrně jednoduchá a rychlá. Pokud máte na současné střeše zachovalé krovy, není nutné tuto konstrukci nahrazovat novou. To musí posoudit řemeslník, který stavbu nové střechy provádí.

Při výměně oken myslete i na sádrové omítky

Posted in Rekonstrukce

Program Zelená úsporám běží i v roce 2016. I když není lehké dotace vyřídit, je hezké, že se stát angažuje ve zlepšování kvality bydlení. V letošním roce můžete ušetřit na výměně oken až 25 000,-, pokud budete zároveň i zateplovat. Pokud se budete do rekonstrukce pouštět, je ideální vzít toho více najednou a rovnou udělat nové vnitřní omítky. V posledních letech získávají na oblibě sádrové omítky, které proti klasickým mají v rukávu pár výhod.

Venkovní žaluzie ve světě vévodí

Posted in Rekonstrukce

I když v České republice vévodí k zastínění oken klasické vyhrnovací žaluzie, ve světě je tomu jinak. A možná můžeme čekat tento boom i u nás. Venkovní žaluzie mají proti žaluziím několik výhod. Alergikům žaluzie vadí, jelikož se na nich drží prach a jejich údržba není nijak snadná. Venkovní žaluzie Brno (neboli rolety, chcete-li) toto absolutně neřeší.

Moderní interiérové bazény

Posted in Rekonstrukce

Cílem kreativních designérů se v posledních měsících staly vnitřní bazény, které slouží pro privátní účely velkým vilám či wellness zařízením. Estetický dojem totiž podle posledních výzkumů velmi pozitivně ovlivňuje celkovou míru relaxace spojenou s plaváním. Nejen mozaikové bazény jsou stále více oblíbené, ale také bazény s bronzovými komponenty sklízí úspěch. Firma BWS Přerov ovládá toto odvětví napříč celou republikou a to zejména díky využití těch nejkvalitnějších materiálů od předních firem jako jsou Appiani, Florrgres, Rako atd. Jejich rozmanitost z nich dělá naprosto ideálního partnera pro investici do bazénů, whirpoolek a parních saun.