Ochranné pracovní pomůcky jsou základ

Posted in Zahrada

Každý šéf, který chce mít se zaměstnanci dobré vztahy, musí dbát v první řadě na jejich bezpečí. Pokud pracujete v nebezpečném průmyslu, je to třeba o to víc. Ochranné pracovní pomůcky jsou základ, ale jak je správně vybrat? Nemyslete si, že ušetříte, když ochranné pracovní pomůcky pořídíte za tu nejnižší cenu.

Výrobky z České republiky jsou mnohokrát kvalitnější, tudíž vydrží i mnohem více, i když možná pořizovací cena nebude nejnižší na trhu. Pro představu, taková dlouhá zástěra pro svářeče ve výborné kvalitě vychází asi na 450 Kč. Svářeč bude ochráněn, zástěra vydrží několik let a všichni budou spokojeni. Je důležité se dívat dopředu, ne jen na konkrétní částku.

Levné a rychlé řešení pro oplocení vašeho pozemku

Posted in Zahrada

Poplastované pletivo je nejlevnější a nejoblíbenější varianta řešení ohraničení pozemku. Většinou se prodává v možnostech od 1 až po 2 metry vysoké, s drátem 2,5 mm. Montáž tohoto pletiva je poměrně jednoduchá a životnost exkluzivně dlouhá - podle odhadů až 70 let! Nespornou výhodou je také univerzálnost použití. Je to nejpohodlnější řešení pro zahradu, jako domácí tak např. školní, ale také pro průmyslové stavby nebo různé objekty. Přestože jsou některé moderní obydlí obrněny staromódními kamennými ploty, jako ekonomičtější řešení se určitě jeví poplastované pletivo.

Zinek může pomoci v různých odvětvích

Posted in Zahrada

Zinek je modrobílý kovový prvek se silným leskem, který však na vlhkém vzduchu ztrácí. Mřížka zinku krystaluje v hexagonálním těsném uspořádání. Za normální teploty je křehký, v rozmezí teplot 100–150 °C je tažný a dá se válcovat na plech a vytahovat na dráty, nad 200 °C je opět křehký a dá se rozetřít na prach. Zinek je velmi snadno tavitelný a patří k nejsnáze těkajícím kovům.

Kde zinek využijeme? Poměrně významné místo patřilo zinku ve výrobě galvanických článků (a jejich baterií). Dodnes je běžně užíván zinko-uhlíkový článek. Dále také obohacuje pletivo na plot ve formě pozinkovaného pletiva.

Bazén ven nebo dovnitř?

Posted in Zahrada

Horké téma pro letní nákupy jsou v posledních letech venkovní bazény. Každý chce mít svůj komfort na své zahradě, ale celá věc není jen záležitost nákupu a montáže. Musíte brát také v potaz náklady na provoz a celkovou využitelnost. Pokud se rádi čvachtáte i v zimě, bazén je ideální nainstalovat dovnitř domu. Jestliže se ale rádi jen tak válíte na sluníčku u vody, venkovní bazén je to pravé. Ideální je spojení se zastřešením. Zde ale riskujete, že se vám voda příliš oteplí a v horkých dnech je po osvěžení. Populární jsou v dnešní době nerezové bazény, které se dají rychle zrealizovat a mají dlouhou životnost. Z interiérových bazénů se začínají prosazovat keramické.

Ploty na zahradu

Posted in Zahrada

Pokud jste si koupili domeček a máte u něj i zahradu, určitě budete muset přešit plot. A proto, abyste měli pořádně zamotanou hlavu, vám přinášíme přehled několik typů plotů.

  • Živý plot

Pokud máte rádi přírodu, pak je pro vás živý plot nejlepším řešením. Nemusíte si vybrat jen křovinatý živý plot, můžete do něj zasadit i jehličnany, popínavé rostliny a dokonce i kvetoucí rostliny. Živé ploty se navíc jednoduše udržují. Ovšem musíte si chvilku počkat, až bude vysoký tak, jak byste chtěli.

  • Plastový plot

Plastové ploty připadá v úvahu, pokud chcete ušetřit a zároveň jej prakticky udržovat. Plast je snadno omyvatelný, takže nebudete mít tolik práce. Na výběr máte z recyklátu nebo z PVC, kde najdete i imitaci dřeva.

  • Dřevěný plot

Tento materiál stále hraje prim mezi ploty. A to proto, že se dá snadno tvarovat a upravovat podle vašich individuálních představ. Můžete jej mít ze smrkového, borovicového nebo modřínového dřeva. Ale také exotické dřeviny nezůstávají pozadu, ovšem tam už je rozhodovací faktor cena.
Kamenný plot
Tyto ploty jsou velmi moderní a stávají se velmi oblíbenými. Ocelové dílce, drátěné opory vyplněné kameny jsou často populární díky své pevnosti a trvanlivosti. Také jsou velmi jednoduché na stavbu. Často se na ně vysazují různé popínavé rostliny.

  • Drátěný plot

Tato varianta je asi nejlevnější mezi všemi druhy plotů. Většinou se používají v průmyslových oblastech, v lese a na velké pozemky. Stavba je rychlá a jednoduchá.

  • Kovaný plot

Tento plot si zachovává své příznivce napříč generacemi. Díky svému materiálu a krásným ladným křivkám působí velmi elegantně a je tak moderní v každé době. Navíc pokud máte kvalitní kovaný plot, je téměř bezúdržbový. Ovšem pokud nechcete, aby vám někdo koukal do zahrady, budete ho nakonec muset stejně zkombinovat například s živým plotem.