Jak se instalují dřevěné vazníky

Posted in Materiál

drevene vazniky

Dřevěné konstrukce střech jsou velmi oblíbenou variantou již několik let. Stále zvyšující se nároky na dokonalost konstrukce jejich oblíbenost mírně zbrzdily, nyní jsou však znovu velkým hitem. Jednotlivé dřevěné vazníky jsou sestavovány na základě složitých výpočtů, které dnes provádí propracované softwary, což je hlavní důvod, proč jejich popularita opět stoupla.

Dřevěné vazníky by měly být montovány tak, aby byla především zaručena bezpečnost všech osob na stavbě. Té lze dosáhnout při dodržování základních zásad bezpečnosti práce a postupování přesně dle vypracované projektové dokumentace. Jednotlivé dřevěné vazníky by se měly průběžně zabezpečovat odpovídajícími ztužujícími prvky, aby nedošlo k jejich zřícení. Dřevěné vazníky by se neměly již na stavbě nijak upravovat, zkracovat, brousit či nadstavovat bez předchozí konzultace s projektantem. Velice důležité je jejich správné kotvení a odizolování dřevěných částí od betonových podpěr.

Myslete na to, že do již hotové konstrukce z dřevěných vazníků by se v žádném případě nemělo zasahovat a jakkoliv ji upravovat. Tyto kroky by totiž mohli vést k velké havárii.

Střešní vazníky dříve a dnes

Posted in Materiál

S technologickým vývojem přirozeně došlo také k rozvoji v oboru střešních konstrukcí. Stále více oblíbenou variantou jsou dnes střešní vazníky, které mají oproti svým starším příbuzným řadu výhod. Se střešními vazníky současnosti se dají pokrýt půdorysy nejrůznějších tvarů a navíc stále za poměrně nízké částky.

Dají se použít při výstavbách rodinných domů, bytových domků ale i průmyslových hal. Zastřešíte jimi obloukové, pultové i sedlové střechy a to bez jakýchkoliv problémů. Často se používají i při zakrývání menších objektů jako jsou kůlny, chatky, garáže, pergoly, altány apod. Bez nadsázky se dá říct, že variabilnější střešní konstrukci byste dnes hledali marně.

Firma Omítky Juřík

Posted in Materiál

Hledáte firmy, které provádí strojní omítky? Pak je tu pro vás firmy Omítky Juřík. Je to malá stavební společnost, zaměřující se výhradně na provádění strojních omítek, která pracuje v oboru více než třicet let.

A čím se liší tyto omítky od obyčejných? Strojní omítky mají na rozdíl od klasického ručního omítání řadu výhod k nimž patří kvalitnější a odolnější omítka, rychlá realizace, minimální ztráty a úspora nákladů.

Kolik stojí Lexan?

Posted in Materiál

Lexan, neboli polykarbonát je odolný materiál, který dobře zvládá teplotní výkyvy, nese dobré optické vlastnosti, a tak dobře propouští venkovní světlo a vyniká dobrou odolností vůči nárazu. Lexan ceník je pak nastaven od stokoruny za m2 tohoto materiálu až do několika tisíc. Vše záleží na jeho tloušťce, odolnosti a vlastnostech. Je proto třeba pečlivě vybírat, jaký typ lexanu pro naše potřeby zvolíme. Nemá totiž smysl zbytečně si připlácet za drahý lexan, jehož vlastnosti naplno nevyužijeme. Každý nákup tohoto materiálu proto pečlivě zvažte a proberte s odborníky, kteří vám dokáží poradit, co přesně by pro vás bylo nejlepší.

Tlakové nádoby a jak je využít

Posted in Materiál

tlakové nádobyTlakové nádoby mohou sloužit jak na tekutiny, tak na plyny. To znamená, že můžete stlačit vzduch, kyslík, ale také užitkovou vodu, pitnou vodu či jiné tekutiny, které je potřeba uchovávat v tlakových nádobách. S tímto důmyslným systémem dostanete vysoké procento energie, protože stlačená látka jí produkuje více než nestlačená.