Vyberte si jeden ze 5 typů protipožárních uzávěrů

Posted in Nábytek

Mít požární ochranu ve firmě je dané ze zákona. Je povinné, aby byla na pracovišti k dispozici protipožární technika, jako jsou hasicí přístroje, hydranty apod. Dalším doplňkem protipožární ochrany jsou také požární uzávěry a protipožární vrata. Pojďme se podívat, z jakých typů si můžete vybrat.

Protipožární roletový uzávěr

Jedná se o roletový uzávěr, který slouží k oddělení jednotlivých požárních úseků a to díky tomu, že je vyroben z nehořlavé textilie. Řídící jednotku dveří je možné napojit na snímače a hlásiče tepla či kouře. Mezi výhody tohoto roletového protipožárního uzávěru patří jejich odolnost, ekonomická a prostorová nenáročnost.

Protipožární rolovací vrata

Další možností je využití protipožárních rolovacích vrat. Ty dokážou zabránit šíření nejen plamů, ale také i tepla které z nich sálá. Velkou výhodou těchto vrat je vysoká odolnost a také velmi malé nároky na prostor.

Protipožární posuvná vrata

Tyto vrata se vyznačují velmi vysokou odolností. Zabraňují průniku jak plamenům, tak i teplu. Je možné je využít jak v suchém tak i ve vlhkém prostředí. Nevyžadují také žádný prostor před průchodem, nicméně je nutné vyhradit prostor ze strany vrat.

Protipožární vrata výsuvná

Jedná se o výsuvná vrata, které jsou poháněny pomocí elektromotoru. K jejich aktivaci dochází na základě hlásičů tepla a kouře. Jsou velmi odolné a hodí se i do vlhkých prostor. Je nutné jim vyhradit prostor nad vratovým otvorem.

Protipožární otevírací vrata ocelová

Jak už jde poznat z názvu, tyto vrata jsou vyrobena z oceli. Je možné si k nim vybrat typ otvírání - může jít o otevírání vrat ručně, elektromagnetické... Je také možné si vybrat mezi jednokřídlovou a dvoukřídlovou variantou a také v atypických rozměrech.